Teknoloji

Chatgpt’yi Online Dünyada İşiniz İçin Kullanmanın 10 Olağanüstü Yolu

s a9589f265c8d7fddc6713ad1cece7b3161000c46

Yapay zekâ temelli sohbet robotları son yıllarda süratle yaygınlaşıyor. ChatGPT ise bu heyecan verici teknolojinin ön saflarında yer alıyor. İnsan gibisi metinler üretmek için derin öğrenmeyi kullanan lisan modeli GPT-3.5’e dayalı bir sohbet robotu olan ChatGPT, kullanıcılarda şaşkınlık yaratacak kadar başarılı örnekler sergiliyor. En güçlü yanı, bir konuşmanın içeriğini anlayarak ve uygun karşılıklar üreterek insan gibisi konuşmalar oluşturabilmesi olan ChatGPT, İngilizce, Türkçe, Fransızca, Almanca, İspanyolca üzere birçok lisanda karşılıklar oluşturabiliyor.

Beş günde 1 milyon kullanıcıya ulaştı!

s 29f84d48f4e26f387b27ff9a89348cf5a0b6af63

Kullanıma sunulduktan sonra yalnızca beş gün içinde bir milyonun üzerinde kullanıcı edinen ChatGPT’nin kullanıcı sayısına Meta 10 ayda ve Netflix ise üç yılda ulaşmıştı. Platformun bu başarısına yatırım dünyası da seyirci kalmadı. Microsoft’un OpenAl’a 10 milyar dolara varan yatırım yapmak istediği konuşuluyor. Her ne kadar yanlış bilgi yahut propaganda yaymak için kullanılma potansiyeli nedeniyle güvenlik ya da emsal yapay zekâ botları için hukuk dünyasının şimdi kozmik bir düzenleme hayata geçirememiş olmasıyla nedeniyle ise telif hakları konusunda hakkında tartışmalar olsa da ChatGPT birçok açıdan yıkıcı bir inovasyon ve emin birçok alanda işini kolaylaştırabilecek yetenekleri var.

Bu yazıda ChatGPT’nin hangi alanda faaliyet gösteriyor olursanız olun web sitenize entegre ederek kullanırken işinize sunacağı yararları 10 hususta bir ortaya getirdim.

1) Müşteri hizmetleri botları

ChatGPT, müşterilere sorular, şikayetler yahut genel bilgiler edinme konusunda yardımcı olabilecek web siteleri yahut taşınabilir uygulamalar için sohbet botları oluşturmak için kullanılabilir. Bu sohbet botları, teknik takviye, eser bilgileri ve faturalandırma meseleleri dahil olmak üzere çok çeşitli mevzuları ele alabilir. Gerekirse daha karmaşık problemleri müşteri hizmetleri temsilcisine iletmek için de programlanabilirler.

2) Toplumsal medya platformları

ChatGPT, kullanıcıların bilgi edinmesine, ilişki kurmasına yahut toplumsal medya platformlarında yaşadığı rastgele bir meselede yardımcı alabilecek sohbet botları oluşturmak için kullanılabilir. Bu sohbet robotları, kullanıcıların içerik bulmasına, arkadaşları ve takipçileriyle temas kurmasına ve platformla ilgili meseleleri çözmesine yardımcı olacak halde programlanabilir.

3) Sıhhat ve zindelik uygulamaları

ChatGPT, sıhhat bilgileri sağlayabilen, antrenman ve beslenmeyi takip edebilen ve şahsileştirilmiş sağlıklı hayat teklifleri sunabilen sohbet robotları oluşturmak için kullanılabilir. Bu sohbet robotları, sıhhat ve zindelik uygulamalarına entegre edilebilir ve kullanıcıların etkinliklerini, beslenmelerini ve öbür sıhhat ölçümlerini izlemelerine yardımcı olabilir. Ayrıyeten bu bilgilere dayalı olarak şahsileştirilmiş teklifler sunabilirler.

4) E-ticaret siteleri

ChatGPT, müşterilerin e-ticaret sitelerinde eser bulmasına, satın alma yapmasına ve siparişlerini takip etmesine yardımcı olabilecek sohbet robotları oluşturmak için kullanılabilir. Bu sohbet robotları, müşterilerin web sitesinde gezinmesine, arama kriterlerine uyan eserleri bulmasına ve süreçleri inançlı bir biçimde tamamlamasına yardımcı olabilir. Ayrıyeten sipariş durumu ve nakliye bilgileri hakkında güncellemeler sağlayabilirler.

5) Şahsî asistan uygulamaları

s 15871bd08361ef8422d47e69a72312fde0156fe4

ChatGPT, kullanıcıların programlarını yönetmelerine, hatırlatıcılar göndermelerine ve başka misyonları gerçekleştirmelerine yardımcı olabilecek sohbet robotları oluşturmak için kullanılabilir. Bu sohbet robotları, ferdî asistan uygulamalarına entegre edilebilir ve kullanıcıların randevu oluşturmasına ve yönetmesine, hatırlatıcılar ayarlamasına ve çok çeşitli vazifeleri gerçekleştirmesine yardımcı olabilir.

6) Eğlenceli içerik platformları

ChatGPT, kullanıcılara sinema, müzik ve öteki eğlenceli içerik tiplerini bulma ve yayınlama konusunda yardımcı olabilecek sohbet botları oluşturmak için kullanılabilir. Bu sohbet robotları, web sitelerine ve uygulamalarına entegre edilebilir ve kullanıcıların yeni içerik keşfetmelerine, çalma listeleri oluşturup yönetmelerine ve aygıtlarında medya akışı yapmalarına yardımcı olabilir.

7) Çevrimiçi eğitim platformları

ChatGPT, öğrencilerin yeni kavramlar öğrenmesine ve dersleri hakkındaki soruları yanıtlamasına yardımcı olabilecek sohbet robotları oluşturmak için kullanılabilir. Bu sohbet botları çevrimiçi öğrenme platformlarına entegre edilebilir ve şahsileştirilmiş geri bildirim sağlayabilir, soruları yanıtlayabilir.

8) Seyahat siteleri

ChatGPT, kullanıcılara uçuş, otel ve kiralık otomobil üzere seyahat düzenlemelerini bulma ve rezervasyon yapma konusunda yardımcı olabilecek sohbet robotları oluşturmak için kullanılabilir. Bu sohbet botları, kullanıcıların seyahat seçeneklerini bulmasına ve karşılaştırmasına, seyahat rezervasyonu yapmasına ve seyahat programlarını takip etmesine yardımcı olabilir. Ayrıyeten uçuş durumu ve seyahatle ilgili başka bilgiler hakkında güncellemeler sağlayabilirler.

9) Meslek siteleri

ChatGPT, iş arayanların açık durumları bulmasına ve başvurmasına yardımcı olabilecek ve ayrıyeten patronların de uygun adayları bulmasına yardımcı olabilecek sohbet robotları oluşturmak için kullanılabilir. Bu sohbet botları, iş arama web sitelerine entegre edilebilir ve kullanıcıların profillerini oluşturup optimize etmelerine, açık iş aramalarına ve konumlara başvurmalarına yardımcı olabilir. Ayrıyeten patronlara, hünerlerine ve tecrübelerine nazaran adayları bulma ve tarama konusunda yardımcı olabilirler.

10) Sanal aktiflik platformları

ChatGPT, web seminerleri ve konferanslar üzere sanal aktifliklerin düzenlenmesine ve yönetilmesine yardımcı olabilecek sohbet robotları oluşturmak için kullanılabilir. Bu sohbet robotları, aktiflik düzenleyicilerin aktiflikleri planlamasına ve tanıtmasına yardımcı olabilir ve iştirakçilere kayıt, planlama ve öbür vazifelerde yardımcı olabilir.

Twitter

Linkedln

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu