Magazin

Çanakkale’de emektar traktörünü satan babasına sürpriz yaptı

canakkalede emektar traktorunu satan babasina surpriz yapti 26a90

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde yaşayan İbrahim Ersan, 2020 yılında yaşının ilerlemesi nedeniyle çiftçiliği bıraktı.

Çiftçilik yaptığı sırada 37 yıl boyunca kendisine ilişkin olan 1963 model 17 AF 681 plakalı traktöründen diğer traktör kullanmadı.

Bütün kazanımlarını ise sattığı traktörü ile çiftçilik yaparak kazandı. 3 yıl evvel çiftçiliği bıraktıktan sonra traktörünü sattı.

37 yıllık traktörü ile çiftçilik yaptığı sıradaki bütün anıları giden babası İbrahim Ersan’ın üzüldüğünü gören oğlu Ramazan Ersan traktörü satın alıp, babasına armağan etmeye karar verdi.

Traktörü satın aldı

Ezine’de bir galeri de babasının satılık olan traktörünü buldu. Galeri sahibiyle görüşüp, durumu anlattı. Galerici ile anlaştıktan sonra traktörü satın aldı.

Traktörün bakımlarını yaptırdı. Traktörü boyattı ve konutun önüne getirerek, babası İbrahim Ersan’a ikram etti. İbrahim Ersan, boyanan ve bakımlarını yapılan traktörünü meskeninin önündeki garajında gözü üzere bakıyor.

37 yıl boyunca öbür traktör kullanmayan İbrahim Ersan, karşısında sattığı traktörü görünce büyük memnunluk yaşadı.

“Sesini dinliyorum”

Kendisine bu memnunluğu yaşatan oğlu Ramazan Ersan’a teşekkür eden İbrahim Ersan, “Çok sevindim. Oğlum baba malı traktörü geri almış. Gözümün önünde duruyor. Bu traktör ile çok anım var. 37 yıl boyunca ne yaptıysam, ne kazandıysam bu traktör ile yaptım. Evvel bakımları yapıldı, boyandı. Sabah, akşam konutun önündeki garajda traktörü çalıştırırım. Hem aküyü doldururum, hem de traktörün çalışmasını ve sesini dinliyorum.” dedi.

yeni haber basligi 26884202

“İçinde bir hüzün vardı”

1963 model bir traktörleri olduğunu belirten oğlu Ramazan Ersan, “Babam 2020 yılında çiftçiliği bıraktığı için traktörünü sattı. Babam bize bir şey demiyor fakat traktörü sattığı için içinde bir hüzün var. Bize de bunu muhakkak etmiyor. Bir gün Ezine’de bir galeride babamın traktörünü gördüm. Galerici arkadaşla bağlantıya geçtik. Bu traktörün kıssasını de anlattık. Galerici arkadaş bize yardımcı oldu ve traktörü satın aldık. Konutun önüne traktörü getirdik. Babam traktörü görünce çok keyifli oldu. Biz ondan daha çok memnun olduk. Birinci traktörü, hayatı boyunca kullandığı tek traktör, öteki bir traktöre hiç binmedi. Birinci göz ağrısı, bizim için ne yaptıysa bu traktörü ile yaptı. 86 yaşındaki babamızı sevindirdik. Tekrar kendisini doğmuş üzere hissettirdik. Eski günleri hatırladı. Babam, eşimle, çocuklarımla bize traktör ile yaşadığı anılarını anlatıyor. Babamı bu türlü memnun gördüğümüz için biz de memnunuz.” diye konuştu.

yeni haber basligi 2688c833
yeni haber basligi 26890481
yeni haber basligi 26890785

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu