Ekonomi

Borsada yabancılar 6 hafta sonra alışa geçti

Borsada yabancılar uzun mühlet sonar alıcı pozisyonuna geçti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası bilgilerine nazaran yabancılar 13 Ocak haftasında 67,6 milyon dolarlık pay senedi satın aldı.

TCMB’nin haftalık yayımladığı menkul değer istatistiklerine nazaran yurtdışı yerleşik bireyler borsada 9 Aralık haftasından itibaren satış gerçekleştiriyordu. Tahvil tarafında ise 80,1 milyon dolarlık net alım gerçekleşti.

Borsada 339,7 milyon dolarlık alımın gerçekleştiği 2 Aralık haftasından beri yabancılar 6 hafta sonra birinci defa alıcı pozisyonuna geçti.

Yurt dışı yerleşik şahıslar 9 Aralık haftasında 312,5 milyon dolarlık, 16 Aralık haftasında 193,9 milyon dolarlık, 23 Aralık haftasında 325,8 milyon dolarlık, 30 Aralık haftasında 53,6 milyon dolar ve 6 Ocak haftasında 351,9 milyon dolar net satış gerçekleştirmişti.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu