Teknoloji

Bir zamanın sonu: Microsoft, Windows 10 lisans satışlarını sonlandırıyor

600x338windows 10 lisans satislari sona eriyor

windows 10 lisans satislari sona eriyor159553 1

Piyasaya sürüldüğü sırada Windows’un en başarılı revizyonlarından biri olan Windows 10, ortadan geçen sekiz yıllık bir mühletin akabinde yerini Windows 11’e bırakmaya hazırlanıyor. Microsoft bugün, Windows 10 dijital lisans satışları için son tarihi açıkladı.

Windows 10’un dijital satışları için son tarih muhakkak oldu

Windows 10 Home, Pro ve Workstation sayfalarında yayınlanan bilgilere nazaran, Microsoft’un dijital Windows 10 satışları 31 Ocak 2023 tarihinde sona erecek. Bununla birlikte Microsoft, belirtilen tarihten itibaren Windows 10’un üçüncü taraf satıcılardan satın alınabileceğini belirtiyor. Ayrıyeten, Windows 10’un fizikî kopyaları mağazalarda satılmaya devam edilecek

Ancak bu durum daha yüksek fiyatlar ile karşılaşmamıza neden olabilir. Çünkü lisans anahtarları satıcıların ellerinde bulunan stoklar ile hudutlu olacak.

windows 10 lisans satislari sona eriyor159553 0

Görünüşe nazaran yazılım devi, Windows 10 lisans anahtarı satışlarını geride bırakarak, daha fazla kullanıcının Windows 11’e geçmesini hedefliyor. Yeni işletim sistemi güncelleme dayanağı ve oyun performansı ile ön plana çıksa da, tanıtımdan bu yana yaşanan sıkıntılar ve sistem ihtiyacı sınırlamaları, kullanıcıların Windows 10’da kalmasına neden oldu. Bu bağlamda Microsoft’un yeni kararının şaşırtan olmadığını söyleyebiliriz. 

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu