Teknoloji

Bayraktar TB3, 2023 sonunda seri üretime girecek

600x338bayraktar tb3 ne zaman seri uretime girecek

bayraktar tb3 ne zaman seri uretime girecek159460 0

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Habertürk’te katıldığı TV programında Bayraktar TB3 hakkında kıymetli açıklamalarda bulundu. Haluk Bayraktar, Bayraktar TB3’ün seri üretimi için tarih verdi.

Bayraktar TB3’ün bu sene sonunda seri üretime gireceğini söyleyen Haluk Bayraktar, “Bayraktar TB3, 2023’te birinci uçuşunu yapacak. Bu yılın sonunda seri üretim çizgisine girecek. Biz Türkiye olarak kendi silahlı insansız hava aracını, kendi insansız savaş uçağını geliştirip üreten ve bunu kendi gemisine iniş kalkış yaptıran bir güç haline geleceğiz.” dedi.

bayraktar tb3 ne zaman seri uretime girecek159460 1 Bayraktar TB3, TCG Anadolu gemisinden kalkış ve iniş yapabilecek. Kanatları katlanabilir yapıda olacak ve bu sayede gemide daha az yer kaplayacak. Bayraktar TB3, TEI tarafından üretilen PD170 turbodizel motordan güç alacak. 1450 kg kalkış yüküne sahip, 280 kilogram faydalı yük kapasitesine sahip olacak. 24 saat kesintisiz uçuş yapabilecek.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu