Teknoloji

AYANEO NEXT 2 konsolu harici grafik ünitesi ile geliyor

600x338ayaneo next 2 konsolu cok iddiali

ayaneo next 2 konsolu cok iddiali159577 0 Taşınabilir konsol dendiğinde Steam Deck’ten sonra akla birinci gelen isim olan AYA NEO yeni yıla da fırtına üzere başlıyor. AYANEO NEXT 2 konsolu harici grafik ünitesi ile bu sınıfta kıymetli bir pozisyona yükselecek.

AYANEO NEXT 2 neler sunacak?

AYANEO NEXT 2 aslında Ryzen 6000 APU yahut Intel Alder Lake işlemci seçeneği ile geçen yıl tanıtılmıştı fakat firma strateji değişikliği yapıyor. En yeni Ryzen 7000 taşınabilir işlemciler sunacak olan konsol bir de harici grafik ünitesi barındıracak.

8 inçlik bir ekrana sahip olan konsolun grafik ünitesi konusunda bir bilgi yok lakin firmanın Ryzen 7000 içerisinde yer alan grafik ünitesine atıf yaptığı varsayım ediliyor. Muhtemelen Ryzen 7040 serisi ile gelen Navi 3x grafik ünitelerine yer verilecek.

Tasarım tarafında da kenarlara hakikat büyüyen denetimci kollarından vazgeçilerek geriye hakikat genişleyen bir tercih edilmiş ve ön yüzey büsbütün düz hale getirilmiş. Piyasadaki en güçlü taşınabilir konsol olma özelliğine sahip AYANEO NEXT 2 için önümüzdeki haftalarda bir lansman yapılacak.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu