Ekonomi

Axa, Groupama’nın Türkiye’deki iştiraklerini aldı

Axa tatafından yapılan açıklamada Groupama’nın Türkiye’deki sigorta operasyonlarını satın almak üzere mutabakata vardı. Şirket, Groupama Sigorta A.Ş. ve Groupama Hayat A.Ş.’nin paylarını elinde bulunduran Groupama Investment Bosphorus Holding A.Ş.’nin paylarının yüzde 100’ünü devralacak. Tarafların mutabakat karar ve şartlarının açıklanmaması konusunda mutabık kaldıkları da belirtildi.

Axa Milletlerarası Merkez Genel Müdürü ve Axa Sigorta Stratejik Gelişim Lideri Nuria Fernández, mevzuyla ilgili, “Bu satın alma, teknik iş kollarımızda ölçek oluşturmayı amaçlayan stratejimizin güçlü bir yansımasıdır. Güçlü bir dağıtım ağından yararlanmamızı ve ana iş kollarımızda pazar hissemizi artırmamızı sağlayacak bu muahededen memnuniyet duyuyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Axa Sigorta CEO’su ve İdare Konseyi Lider Vekili Yavuz Ölken ise, “İşimizi birlikte büyütmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz ve müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız için problemsiz bir geçiş sağlamaya kararlıyız” biçiminde konuştu.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) ile Rekabet Kurulu’ndan gerekli onayların alınmasını takiben satın alma süreci tamamlanacak.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu