Güncel

Avukatı Yanıtladı: Sedat Peker Seçim Öncesi Konuşacak mı?

s 55a1dcbbaa958327cac58e41535be007252d9a2c

Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, Peker’in, seçime iki ay kala yapacağına kelam verdiği açıklamalar için ‘Bugünkü şartlarda Sedat Peker’in bir açıklama yapmasının mümkün olmadığını hukuken görüyorum, biliyorum” dedi.

s 8804f57a10ddcc97350bc5a13d38810ad104ca58

Organize cürüm örgütü liderliğinden hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, Peker’in seçime iki ay kala yapmaya kelam verdiği açıklamaları yapıp yapmayacağına dair soruya karşılık verdi.

Barkın, KRT TV’de Yavuz Oğhan’ın sunduğu “Bi’ de bunu izle” programına konuk oldu. Barkın, kelam verilen açıklama ile ilgili “Peker, bu tecridin kalkmaması halinde açıklamalara devam etmeyeceğini net biçimde görüyor” dedi.

Barkın, en son iki gün evvel konuştuğu Peker’in yaşadığı durumun ‘dijital tecrit’ olarak isimlendirildiğini lakin bunun aslında bir ‘ev hapsi’ niteliğinde olduğunu belirtti.

Emre Olur üzerinden uyarı

s 7faa16fc9fe5ae0a739cd037abf9d6f8e79f6aae

Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur’un gözaltına alındığı süreçte Birleşik Arap Emirlikleri’nden Sedat Peker’e iletilen bir ‘uyarı’ olduğunu söyleyen Barkın, bu ikazın “Sadece senin değil, senin ismine deklarasyonda bulunan rastgele bir kişinin politik içerikli hiçbir açıklamasına cevaz vermeyeceğiz” biçiminde olduğunu söyledi.

Sedat Peker’in seçim öncesi yapacağını duyurduğu açıklamalarla ilgili yakın etrafına ‘Ölsem bile sözümü tutacağım fakat tabi bunun için tecridin kalkması gerek. Bunun için muhalefetin efor sarf etmesi gerek. Tecrit kalkarsa sözümü tutacağımı herkes görecek. Ölsem bile” dediği sav edilmişti.

İYİ Parti Genel Lider Başdanışmanı Turhan Çömez, geçtiğimiz ay Londra’daki BAE Büyükelçiliği’ne giderek BAE Devlet Başkanı Halife bin Zayid El Nahyan’a bir mektup bırakmış ve akabinde açıklama yapmıştı. 

Mektupta Sedat Peker’e uygulanan dijital tecritin kaldırılması talep ettiklerini anlatan Çömez, ‘Şüphesiz Sedat Peker, tartışmalı bir kişilik olsa da bugün vereceği bilgiler, Türkiye’de var olan birçok yolsuzluk, hukuksuzluk ve hatta rezillik diyebileceğimiz şeyleri ortaya çıkartabilmek için önemli‘ tabirlerini kullanmıştı.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu