Teknoloji

Apple’ın katlanabilir iPhone patenti ortaya çıktı

applein katlanabilir iphone patenti ortaya cikti 55af0

Apple, katlanabilir telefonlar hakkında sessizliğini müdafaaya devam ederken gelen bilgiler, Apple’ın gelecek planlarını gözler önüne seriyor.

Daha evvel Apple’ın birden fazla katlanabilir telefon patenti aldığını ve bu hususta çalışmalar yaptığını sizlerle paylaşmıştık. Hatta tezlere nazaran ABD’li şirket, birden fazla katlanabilir iPhone prototipi üzerinde çalışıyor.

Yeni patent ortaya çıktı

Apple’ın ABD Ticari Marka ve Patent Ofisi’ne (USPTO) katlanabilir ekran teknolojisi ile ilgili yeni bir patent sunduğu ortaya çıktı.

applein katlanabilir iphone patenti ortaya cikti 55bab384

Apple’ın patentini aldığı teknoloji, katlanabilir ekranlara dayanıklılığı artıran yeni bir gözetici katman ekliyor.

Bununla birlikte sahip olduğu özel teknoloji, ekranda meydana gelen mikro çatlakları ve kırıkları kendi kendine onarabiliyor.

Apple, her ne kadar katlanabilir iPhone üzerinde çalışsa da şimdilik rakiplerini izlemeyi tercih ediyor. Zira şirket, katlanabilir telefonların gelecekte modasının geçeceğini düşünüyor.

applein katlanabilir iphone patenti ortaya cikti 55beb957

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, 2024’te katlanabilir bir iPhone lansmanı için daha evvel yaptığı iddiasını revize etti. Artık Kuo, bu türlü bir aygıtla karşılaşacağımız en erken tarihin 2025 olacağını düşünüyor.

Kuo, 9 inçlik katlanabilir bir ekranın esasen Apple tarafından test edildiğini, fakat bu ekran boyutunun son bir eserde kullanılmayabileceğini söylüyor.

Apple’ın katlanabilir telefonlarda “bekle ve gör” yaklaşımı uyguladığı söylentisi aslında pek de şaşırtan değil.

ABD’li şirket; çift lensli kameralar, parmak izi sensörleri yahut 5G üzere teknolojileri benimseme konusunda daima rakiplerinden daha sonra adımlar atmıştı.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu