Ekonomi

Alman Lufthansa, İtalyan ITA Hava Yolları için teklifte bulundu

İtalya İktisat ve Maliye Bakanlığından (MEF) yapılan yazılı açıklamada, “MEF, Alman Lufthansa’dan ITA Hava Yollarının azınlık payını satın almaya yönelik bir niyet mektubu aldı. Bakanlık, kararnamede belirlenen gerekliliklere uygun olarak teklifin yeterliliğini inceleme hakkını gizli fiyat. Son bildirim tarihi olan bugüne kadar öbür teklif gelmedi” tabirleri kullanıldı.

Lufthansa da yaptığı yazılı açıklamada teklifi doğruladı.

Açıklamada, Lufthansa’nın planının azınlık payının yanı sıra kalan payların ileri bir tarihte satın alınmasına ait opsiyonlar üzerinde mutabakata varmak olduğu da kaydedildi.

İtalya’da Giorgia Meloni liderliğindeki sağ koalisyon hükümeti, aralık sonunda ITA’nın özelleştirilmesi konusunda adım atarak azınlık payının satışına onay veren kararnameyi kabul etmişti.

ITA Hava Yolları, Ekim 2021’de mali takviyelerle ayakta duran 75 yıllık Alitalia hava yolunun kapanmasının akabinde kurulmuştu.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu