Teknoloji

2023’te kullanıma sunulması planlanan altı yeni emoji ortaya çıktı

600x3382023 te kullanima sunulmasi planlanan 6 yeni emoji ortaya cikti

2023 te kullanima sunulmasi planlanan 6 yeni emoji ortaya cikti159542 0 Unicode Konsorsiyumu, 2023 yılında hangi emojilerin çoklu platform listesine dahil edileceğine karar vermiş görünüyor. Emojipedia internet sitesi bu yıl kullanıma sunulması planlanan emojileri listeledi.

Şu an itibariyle Unicode, Emoji 15.1 derlemesine dahil edilebilecek 578 yeni varyantı kıymetlendiriyor. Bu eklemelerin büyük çoğunluğu mevcut olanlardan küçük ayrıntılarla farklılık gösterdiğini belirtelim.

Örneğin Unicode, soldan sağa gerçek hareket eden bir koşucu, otomobil ve sörfçü manzaralarını eklemeyi planlıyor, zira sağdan sola gerçek hareketi tasvir eden birebir emojiler esasen mevcut.

2023 te kullanima sunulmasi planlanan 6 yeni emoji ortaya cikti159542 1

Altı büsbütün yeni emoji

Şu ana kadar yalnızca altı büsbütün yeni emoji belirlenmiş durumda. Bu sözleri misket limon, zehirsiz mantar, kırık bir zincir, onaylama formunda başını sallayan yüz, “hayır” der üzere iki yana sallanan yüz ve anka kuşu olarak sıralayabiliriz.

Emojipedia’ya nazaran yeni emojiler final moderasyon onayından geçmeleri durumunda 2023 yılının sonuna kadar akıllı telefonlarda, bilgisayarlarda, iletileşme uygulamalarında ve toplumsal ağlarda yer almaya başlayacak.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu