Magazin

2023 MET GALA HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

Karl Lagerfeld çok komplike bir insandı bu nedenle onun dizaynlarını ‘onore’ etmek Met Gala davetlileri için daha komplike olacak. Kısa bir müddet evvel 2023 Met Gala’nın temasını açıklayan Met Kostüm Enstitüsü, yeni moda standının ‘Karl Lagerfeld: A Line of Beauty’ ismini taşıyarak efsanevi tasarımcının mesleğini ve çalışmalarını anacağını duyurmuştu.

Geçtiğimiz yılın geniş kapsamlı ‘Gilded Glamour’ temasının tersine, bu yıl Lagerfeld’in dizaynları hem ünlülere hem de stilistlere daha kısıtlı bir seçki sunacak. Lagerfeld’in dizaynlarını onore eden ünlüler ince bir çizgide hareket ediyor desek palavra olmaz! Kırmızı halı tarzları davetlileri her an ‘en iyiler’ ve ‘en kötüler’ listelerine taşıyabilir.

Aşağıda 2023 Met Gala hakkında bildiğimiz her şeyi görebilirsiniz…

2023 MET GALA NE VAKİT?

Kostüm Enstitüsü’nün her sene gerçekleştirdiği Met Gala, 1 Mayıs 2023’te New York’ta gerçekleşecek. Mayıs ayının birinci Pazartesi her sene olduğu üzere kırmızı halı şıklığı yarışı ile geçecek!

BU SENE KOMİTEDE KİMLER VAR?

18 Ocak’ta Met, gecenin komitesinde Michaela Coel, Penelope Cruz, Roger Federer ve Dua Lipa’nın da olacağını duyurdu. Dikkat çeken bir ayrıntı ise bu yıl eş lider listesinde hiçbir dizayncı bulunmaması oldu. Bunun 2023 Met Gala için ne manaya geldiğini Mayıs ayının birinci Pazartesi günü göreceğiz!

2023 MET GALA TEMASI NEDİR VE NE MANAYA GELİYOR?

Met Gala teması yahut daha doğrusu kıyafet yönetmeliği her yıl Kostüm Enstitüsü’nün bahar standıyla ilişkili oluyor. Bu yılki stant, Chanel, Fendi, Chlóe, Balmain, Patou ve kendi ismini taşıyan markası için Kreatif Yöneticilik yapmış olan Karl Lagerfeld’e adandı. Alman tasarımcının tasarım estetiğini onurlandıran standın başlığı ‘Karl Lagerfeld: A Line of Beauty’ olarak isimlendirildi. Bu nedenle, Met Gala’nın kıyafet yönetmeliği basitçe “Karl’ın onuruna” olarak duyuruldu ve yorumlama konuklara sonuna kadar açık bırakır.

Met’in ayrıyeten hem standın hem de Gala’nın Chanel, Fendi ve Karl Lagerfeld tarafından desteklendiğini açıkladığı göz önüne alındığında, muhtemelen bu markaların dizaynlarını giyen çok sayıda ünlü göreceğiz. Ancak umalım ki Lagerfeld’i “onurlandırmak” konusunda eski dizaynlarını giymekten daha yaratıcı yaklaşımlar görürüz!

2023 MET GALA’YA KİMLER DAVETLİ?

Eşbaşkanlara ek olarak, elbette geçtiğimiz yıllarda gördüğümüz yıldızları görmeyi bekleyebilirsiniz. Bu isimlerin ortasında tabiiki de Kardashian-Jenner klanı, Jennifer Lopez ve Ben Affleck, Zendaya, Selena Gomez, Blake Lively ve Ryan Reynolds, Bella ve Gigi Hadid, Justin ve Hailey Bieber ve çok daha fazla ünlünün olacağına eminiz. Lakin şimdilik kimin kesin iştirak göstereceğine dair bir bilgi yok.

MET GALA’YA GİDEBİLİR MİYİZ?

Bu soruya karşılık olarak “Ne kadar varlıklı ve şöhretlisiniz?” demek istiyoruz. Yeteri kadar şöhrete sahip olsanız bile büyük bir servetten vazgeçmeniz gerekebilir. Geçtiğimiz sene Met Gala biletinin adeti $35,000 ve masalar ise $200,000 ila $300,000 ortasıydı. Bu nedenle Met Gala’nın keyfini uzaktan çıkarmayı tercih edebilirsiniz!

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu